Evblog

CZY POLSKI SAMOCHÓD ELEKTRYCZNY OSIĄGNIE SUKCES?

28.07.2020 wszyscy zainteresowani mieli okazję obejrzeć premierowy pokaz pierwszego polskiego samochodu elektrycznego IZERA. Autorzy projektu przedstawili dwa modele pojazdów – typu SUV oraz hatchback. Auta mają osiągać przyspieszenie od 0 do 100 km/h w niecałe 8 sekund. Brzmi obiecująco, jednak na zakup takiego samochodu trzeba będzie jeszcze poczekać. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.izera.pl

JUŻ POD KONIEC LIPCA ODBĘDZIE SIĘ DEMONSTRACJA PROTOTYPU POLSKIEGO SAMOCHODU ELEKTRYCZNEGO

Demonstracja prototypu polskiego samochodu elektrycznego odbędzie się online i będzie dostępna dla wszystkich zainteresowanych! Podczas pokazu poznamy też nazwę marki, pod którą będą produkowane rodzime elektryki – już od 2023r.
Więcej o tym wyjątkowym projekcie można przeczytać na dedykowanej stronie https://electromobilitypoland.pl/ Zachęcamy do udziału w rewolucyjnym pokazie!

Samorządy dostaną wsparcie na przygotowanie strategii rozwoju elektromobilności.

Wsparcie działań jednostek samorządu terytorialnego niezbędnych do realizacji polityki elektromobilności jest celem ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu, w którym do rozdysponowania jest 10 mln zł. Powiaty, gminy oraz ich związki wnioski o dotacje będą mogły składać od 15 października 2018 r.

Czytaj dalej “Samorządy dostaną wsparcie na przygotowanie strategii rozwoju elektromobilności.”

Porsche odchodzi od diesla na rzecz elektromobilności.

Porsche, jeden z popularniejszych producentów samochodów sportowych, zapowiedział całkowite odejście od produkcji pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. Niemiecka marka chce inwestować w rozwój napędów elektrycznych, stopniowo odchodząc od tradycyjnych silników, które będą już dla firmy drugorzędnym rozwiązaniem. Od 2019 roku producent chce postawić już tylko na elektromobilny transport – czytamy w BiznesAlert.pl.

Czytaj dalej “Porsche odchodzi od diesla na rzecz elektromobilności.”

Elektromobilność to czystsze powietrze, rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy.

Jak prognozuje agencja Bloomberg, w 2026 r. cena samochodów elektrycznych będzie niższa niż tradycyjnych samochodów. Analitycy przewidują też, że za około 10 lat flota elektryków liczyć będzie około 35 milionów. Zmiany zajdą też na polskim rynku, na elektromobilną rewolucję przygotowuje się m.in. Częstochowa. Czytaj dalej “Elektromobilność to czystsze powietrze, rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy.”

Sprawdź, gdzie możesz naładować swój samochód elektryczny.