Czym jest program mój elektryk?

Dzięki programowi “Mój Elektryk” zarówno klienci indywidualni, jak i instytucjonalni mogą starać się o dofinansowanie do zakupu aut elektrycznych. Warto zaznaczyć, że o środki finansowe można zgłaszać się po zakupie auta przedkładając wymagane faktury.

Co oferuje program mój elektryk?

Dzięki programowi klienci indywidualni mogą starać się o dofinansowanie w wysokości 18 750 zł, jeśli cena zakupu samochodu elektrycznego nie przekracza 225 tys. zł. Jednak w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny, będzie to 27 tys zł. przy jednoczesnym braku górnej granicy ceny zakupu auta.

 

Jeśli chodzi o przedsiębiorców, kwoty dofinansowania wynoszą również 18 700 zł oraz 27 tys. zł. Pierwsza kwota dotyczy przedsiębiorców którzy nie deklarują średniorocznego przebiegu, który jest różny dla danych kategorii pojazdów. Kwoty rzędu 50 i 70 tys. zł mogą zostać zwrócone w przypadku samochodów dostawczych. Tak jak we wcześniejszym przykładzie kwota zależna jest od deklaracji średniorocznego przebiegu. 

 

Dokładne informacje na gov.pl

Czy jest gdzie ładować elektryka?

Na początku 2022 roku, w Polsce dostępnych jest około 2000 ogólnodostępnych stacji ładowania. Patrząc na powierzchnię Polski jest to stosunkowo mała ilość. Wielu kierowców narzeka obecną infrastrukturę, która nie pozwala na pełny komfort zapewnienia miejsc do szybkiego ładowania dla posiadaczy aut elektrycznych. 

Coraz więcej osób decyduje się na własną stację ładowania

Dotyczy to zarówno ładowarek montowanych w prywatnych domach o mniejszej mocy, jak i rozwiązań pozwalających na szybkie ładowanie firmowych aut. Tym bardziej, że został uruchomiony program dotacyjny do budowy takich urządzeń.

 

Więcej na temat tego programu przeczytacie tutaj

 

Jeśli jesteś zainteresowany budową swojej stacji ładowania skontaktuj się z nami pod nr. tel 222 692 777 lub pisząc e-mail na biuro@energomix.com

Sprawdź, gdzie możesz naładować swój samochód elektryczny.