Dotacje na stacje ładowania samochodów elektrycznych

Od 7 stycznia 2022 r. ruszył nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Wsparcie infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych i infrastruktury do tankowania wodoru”- budowa stacji ładowania o mocy nie mniejszej niż 22 kW, innej niż ogólnodostępna stacja ładowania. Wnioski można składać do 31 marca 2022 r. – jednak nie dłużej niż do wyczerpania środków alokacji.


Jeśli jesteś zainteresowany zbudowaniem lub rozbudową stacji ładowania pojazdów elektrycznych, skontaktuj się z nami! Tel. 222  692 777

DO KOGO SKIEROWANY JEST PROGRAM:

– jednostek samorządu terytorialnego;

– przedsiębiorców;

– spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych;

– rolników indywidulanych.

WARUNKI PROGRAMU:

– do 50% dofinansowania na budowę lub przebudowę ogólnodostępnych stacji tankowania wodoru lub stacji ładowania pojazdów prądem stałym o mocy powyżej;

– 150 kW;do 45% dofinansowania dla projektów, w których co najmniej jeden punkt ładowania umożliwia świadczenie usługi ładowania prądem stałym DC o mocy nie mniejszej niż 50 kW i mniejszej niż 150 kW może otrzymać do 30% dofinansowania. Dofinansowanie może zostać zwiększone do poziomu 45% pod warunkiem zlokalizowania Twojej stacji w gminie, w której liczba mieszkańców nie przekracza 100 000 osób, zostało zarejestrowanych mniej niż 60 000 pojazdów samochodowych lub występuje poniżej 400 pojazdów samochodowych na 1000 mieszkańców. Premia nie ma zastosowania dla projektów usytuowanych w pasie drogowym drogi ekspresowej albo autostrady.

 

Więcej informacji

SAMOCHODY ELEKTRYCZNE W POLSCE

Zakup samochodów elektrycznych cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków. Według Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez PZPM i PSPA, w Polsce do września 2021 r. zarejestrowanych zostało łącznie 31 633 samochodów osobowych z napędem elektrycznym, tj. o 120% więcej niż w analogicznym okresie w 2020 r.

 

Co prawda Polacy są w tyle rankingu państw Europejskich pod względem stosunku ilości aut elektrycznych do liczby mieszkańców. Jednak z roku na rok różnica ta się pomniejsza. Wynika to w dużej mierze z tego, że rośnie w społeczeństwie świadomość ekologiczna. Podobnie jest z infrastrukturą ładowania. Pod koniec grudnia 2021 r. w Polsce funkcjonowały 1932 ogólnodostępne stacje ładowania pojazdów elektrycznych, z czego 30% to stacje szybkiego ładowanie DC.


Jak stacje ładowania mogą wpłynąć na atrakcyjność Twojego biznesu?

– budujesz pozytywny wizerunek firmy;

– uzyskujesz dodatkowe przychody z usługi ładowania;

– jesteś eko, działasz na rzecz poprawy jakości powietrza.

Dlaczego warto zbudować stację ładowania pojazdów razem z Energomix S.A:

– oferujemy atrakcyjną cenę;

– posiadamy szeroką ofertę produktów;

– dysponujemy systemem operatorskim;

– zatrudniamy wykwalifikowanych monterów;

– używamy profesjonalnego sprzętu pomiarowego;

– zapewniamy kompleksową obsługę: serwis, utrzymanie, przeglądy, pomiary rozliczenia;

– mamy szerokie doświadczenie w budowie stacji ładowania.

Sprawdź, gdzie możesz naładować swój samochód elektryczny.