Evblog

Samorządy dostaną wsparcie na przygotowanie strategii rozwoju elektromobilności.

Wsparcie działań jednostek samorządu terytorialnego niezbędnych do realizacji polityki elektromobilności jest celem ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej programu, w którym do rozdysponowania jest 10 mln zł. Powiaty, gminy oraz ich związki wnioski o dotacje będą mogły składać od 15 października 2018 r.

Czytaj dalej „Samorządy dostaną wsparcie na przygotowanie strategii rozwoju elektromobilności.”

Porsche odchodzi od diesla na rzecz elektromobilności.

Porsche, jeden z popularniejszych producentów samochodów sportowych, zapowiedział całkowite odejście od produkcji pojazdów z silnikami wysokoprężnymi. Niemiecka marka chce inwestować w rozwój napędów elektrycznych, stopniowo odchodząc od tradycyjnych silników, które będą już dla firmy drugorzędnym rozwiązaniem. Od 2019 roku producent chce postawić już tylko na elektromobilny transport – czytamy w BiznesAlert.pl.

Czytaj dalej „Porsche odchodzi od diesla na rzecz elektromobilności.”

Elektromobilność to czystsze powietrze, rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy.

Jak prognozuje agencja Bloomberg, w 2026 r. cena samochodów elektrycznych będzie niższa niż tradycyjnych samochodów. Analitycy przewidują też, że za około 10 lat flota elektryków liczyć będzie około 35 milionów. Zmiany zajdą też na polskim rynku, na elektromobilną rewolucję przygotowuje się m.in. Częstochowa. Czytaj dalej „Elektromobilność to czystsze powietrze, rozwój gospodarczy i nowe miejsca pracy.”

Elektryczne samochody służbowe pojawia się na naszych ulicach szybciej niż te prywatne.

Wymiana floty w firmie na niskoemisyjne pojazdy ma – nawet w obliczu dzisiejszych cen – sens. Liczą się przecież niższe koszty eksploatacji, mniejsza awaryjność, a także zachęty ze strony rządu. Podobnie – w administracji publicznej. Ustawa zakłada stopniowe zastępowanie elektrykami samochodów spalinowych. W obu tych przypadkach codziennym użytkownikiem samochodów elektrycznych będzie ten sam Kowalski, polski pracownik administracji lub korporacji, którego nie stać na zakup własnego pojazdu. I aby mógł na co dzień się tym służbowym autem poruszać – będzie musiał go „tankować”. Czytaj dalej „Elektryczne samochody służbowe pojawia się na naszych ulicach szybciej niż te prywatne.”

Sprawdź, gdzie możesz naładować swój samochód elektryczny.